Nem csak egy műtét
Nem valószínű, hogy az első mellműtét lesz az utolsó; tudtad, hogy a mellimplantátumok nem tartanak örökké; és esetleg 10 év múlva meg kell változtatni? Gondolni kell arra, hogy később újra elvégezteted vagy eltávolíttatod őket. Készen állsz a további műtétre az elkövetkező években, és vállalod az ezzel járó költségeket is?
Az első az egészség!
Egészségesnek kell lennie ahhoz, hogy implantátumokat kaphass. Nem szabad műteni, ha aktív fertőzése van, rákos vagy terhes. A dohányzás és az elhízás egyaránt növeli a gyógyulás szövődményeinek kockázatát. A mellimplantátumok szintén nem jó ötlet azok számára, akiknek a melle még nincs teljesen kifejlődve.
Mennyire természetes?
Az implantátummal ellátott mellek tapintása más lehet, mint a természetes mell, és bár a szilikon mellek hasonlítanak a valódi mellekhez, még mindig mesterségesek, és nem biztos, hogy természetes mellszövetnek tűnnek, különösen akkor, ha nagyon kevés mellszöveted van.
Mennyire fájdalmas?
A mellnagyobbító műtéten átesett nők csaknem fele tapasztalja a mellbimbóérzékelés átmeneti változását, amely fájdalmas lehet a műtét utáni első hetekben. Ezt az érzést az ideg nyújtása okozza, amikor a mell alkalmazkodik az implantátumhoz. Ahogy a test fokozatosan gyógyul, a mellbimbók visszatérnek normális érzékenységükhöz. Ez általában a műtét befejezését követő két -három hónapon belül történik. Időnként az érzésváltozások tartósak.
Lehet szoptatni?
Sok mellimplantátummal rendelkező nő sikeresen szoptatja csecsemőit, de az emlőműtét némi kockázatot hordoz magában, hogy a csatornák és idegek károsodhatnak, ezért, ha a mellműtét utáni terhességet fontolgatod, mindenképpen beszélj előtte szakorvossal!
Ha ezeket mérlegelve még mindig a műtét mellett áll, akkor a legjobb sebészt ajánljuk Magyarországon, Dr. Tóth Andráshoz ide kattintva lehet konzultációs időpontot kérni: mellfelvarrás mellnagyobbítással!