Miért lesz lyukas a fogam annak ellenére, hogy naponta kétszer mosok fogat és fogselymezek?

Főoldal > Miért lesz lyukas a fogam annak ellenére, hogy naponta kétszer mosok fogat és fogselymezek?

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Miért lesz lyukas a fogam annak ellenére, hogy naponta kétszer mosok fogat és fogselymezek?


1970/01/01
ZH

A fogszuvasodás megelőzésének egyik legjobb módja a megfelelő fogmosás és fogselyem használata. De sajnos előfordulhat, hogy az emberek fogszuvasodást szenvednek a szájhigiéniai szokások betartása mellett is.

lyukas fog kezelése

Miért lesz lyukas a fogad?

 


Nézzünk meg néhány lehetséges okot a fogszuvasodás kialakulásához a rendszeres fogmosás és fogselyem használata ellenére.



 

 

1.    Lehet, hogy a fogkrémed a tettes

 


Ha a fogkrém cseréje után néhány napon belül fogászati problémákat tapasztalsz, akkor valószínű, hogy a fogkrém relatív dentinkopás (RDA) értéke magasabb lehet. Az ilyen fogápoló termékek károsíthatják a fogak felületét. Nem számít, hogy hagyományos fogkrémről vagy fehérítőről van szó, mindig olyan terméket válassz, amelynek RDA értéke 250 vagy kevesebb. Mindig győződj meg róla, hogy rendelkezik az ADA jóváhagyási pecséttel.

 

 

 

2. Az őrlőfogak és a premolárisok továbbra is hajlamosak a szuvasodásra

 


A hátsó fogak (őrlőfogak és premolárisok) döntő szerepet játszanak a táplálék lenyelés előtti lebontásában. Több repedés, gödör és horony van bennük, amelyek felfogják az élelmiszer-részecskéket. Ráadásul nehezebben tisztíthatók, és gyorsan a lepedék hubjává válhatnak. Ezek a tényezők hajlamosabbá teszik őket a bomlásra és a szuvasodásra.

 

 

 

3. A fluoridot tartalmazó fogkrém kerülése nem jó ötlet

 


A fluorid nagy segítséget jelenthet, mivel megakadályozza az üregek kialakulását a bomlás korai szakaszában. A fogzománc helyreállításával bizonyos mértékig vissza is tudja fordítani a fogkárosodást. Sajnos az emberek olyan természetes alternatívákat tartalmazó fogápolási termékeket használnak, amelyek nem tartalmaznak fluoridot. Szájhigiéniájuk a rendszeres fogmosás ellenére is romlik a fluoridhiány miatt. Ezért a fogorvosok azt javasolják a betegeknek, hogy használjanak fluoridos fogkrémet és szájöblítőt.

 

 

 

4. Örökletes problémák

 


Egyes egyének mindig nagyobb kockázattal szembesülnek a fogászati egészségügyi problémák kialakulásában a családi anamnézis miatt. Tanulmányok azt sugallják, hogy a fogszuvasodásért nem lehet teljesen a családi anamnézist hibáztatni. A kutatások azonban bebizonyították, hogy örökletes problémák állhatnak a gyenge zománc, az állkapocs rendellenességei, a rosszul illeszkedő és elszíneződött fogak mögött. 

 

 

 

5. Nem megfelelő fogmosás és fogselyem

 


A sörték hegyei eltávolítják a felületen és a gödrökön felgyülemlett lepedéket és törmeléket, ha gondoskodunk arról, hogy a sörték az ínyvonal felé dőljenek. Ne feledd, hogy ha erősebben nyomod a fogkefét a fogfelületre, az nem eredményez jobb eredményt. Ehelyett legalább két percet kell fogmosással tölteni. Egyenlő jelentőséget tulajdoníts az ínyvonal mentén lévő területeknek, valamint a rágófelületeknek. A gyengéd, rövid mozdulatokkal minden fogfelületen jól használható. A hidak, tömések vagy koronák is figyelmet igényelnek a tisztítás során.

 

A fogselyem segíthet megszabadulni az ételmaradékoktól és a lepedéktől, amelyeket a fogkefe egyszerűen nem tud elérni. Futtasd fel és le a fogselymet a rések között. Használd eszközként a fogak mindkét oldalának törléséhez. Minél több fogselymet használj. A frissebb lehelet érdekében naponta finoman mosd meg a nyelvedet is. Szükség esetén használj nyelvtisztítót.

 

 

 

6. A gyakori nassolás problémákat okozhat

 


Egyes dietetikusok arra ösztönzik az embereket, hogy a laktató étkezés helyett válasszanak több nassolást. De sajnos ez egyfajta állandó savas esőt eredményez a fogakon. Ha egész nap egy kis cukorral is falatozunk, akkor a lepedéket okozó baktériumok folyamatosan lerakódnak a szájban.

 

Az olyan élelmiszerek fogyasztása, mint a chips, a száraz gabonafélék, a rágós cukorkák, a sütemények, a szárított gyümölcsök és a sütemények, káros baktériumok szaporodását eredményezheti a cukortartalom miatt. Meglepő módon még a méz és a tejtermékek is felkerülnek a listára a ragacsos részecskék miatt, amelyek a fogakhoz tapadhatnak, és lassan szuvasodáshoz vezethetnek. Az ilyen részecskéket nem lehet vízzel leöblíteni. Ilyen esetekben még a napi kétszeri fogmosás sem segít, mert a törmelék és a cukor órákra borítja a fogakat.

A laktatóbb étkezést jobb választani, mint hagyni, hogy az étel egész nap a fogakon maradjon. A napi kétszeri fogmosás elengedhetetlen azok számára, akik szeretnek gyakran nassolni. Ezenkívül, ha minden étkezés után öblítjük ki a szájat, jelentősen csökkenthető a káros baktériumok száma a szájban, és javítható a nyáltermelés.

 

 

 

7. Reflux vagy hányás

 


A gastrooesophagealis reflux betegségben (GERD) szenvedő betegek gyomorsav fordul elő a szájukban a savas reflux miatt. Ez a sav a fogzománc erózióját és elszíneződését eredményezi. Egyszerűen fogalmazva, a fogak elveszítik védőbevonatukat, és érzékennyé válnak az édes ételekre, a hideg és meleg ételekre. Csak a fogmosás nem segít. Az ilyen betegeknek azonnal meg kell találniuk a reflux vagy a hányás okát, és szükség esetén GERD-kezelést kell kapniuk.

 

 

 

8. Szájszárazság

 


A lenyelt élelmiszerekből származó rossz baktériumok savat hoznak létre a szájban, és a nyál a legjobb védekezés ez ellen. Lemossa a lepedéket és szabályozza a szuvasodás kialakulását, ami üregeket eredményez. Az edicines hatással van a száj nyálmirigyeire, amelyek nyálat termelnek, és szájszárazságot okoznak. Ennek az egészségügyi állapotnak a figyelmen kívül hagyása rövid időn belül hatással lehet a személy szájhigiéniájára. Ezért a betegeknek tájékoztatniuk kell orvosukat a szájszárazságról. Ha ez egy lehetséges gyógyszermellékhatás, az orvos helyettesítő gyógyszert ír fel.

 

 

 

9. Fogcsikorgatás

 


A fogcsikorgatás károsítja a zománcot és szabaddá teszi a fog érzékeny rétegeit. A fogorvos megvizsgálhatja a szájat és diagnosztizálhatja a fogcsikorgatást. Ugyanennek szájvédővel vagy más fogászati eszközzel történő kezelése segíthet a további károsodások ellenőrzésében.

 

Ha a megfelelő szájhigiénés szokások ellenére szájhigiénés problémákkal szembesülsz, keresd fel a PureDental Fogászatot, ahol még a menthetetlent is megmentik! Gyökérkezelés Budapest belvárosában, fogtömés vagy fogtisztítás, szakorvosaik minden problémában segítenek!

 


 




Betegség megelőzése Betegség tünetek Cukorbetegség Egészségmegőrzés Egészségügyi tippek, tanácsok Fogorvos, fogászat



Legfrissebb cikkek


5+1 dolog, amit nem tudtál eddig a fogimplantátumról
A fogimplantátumok az orvosi technológia egyik legnagyszerűbb áldása azok számára, akik elveszítették fogukat. A modern fogászati implantátumok képesek helyreállítani a fogak funkcionalitását és esztétikáját, lehetővé téve a páciensek számára, hogy újra magabiztosan mosolyoghassanak. Azonban még azok számára is, akik tisztában vannak ezzel a kezelési lehetőséggel, számos érdekesség és kevésbé ismert tény húzódik meg a felszín alatt. Íme 5+1 dolog, amit lehet, hogy még nem tudtál a fogimplantátumokról.
4 stratégia orvosok számára az online jelenlét megkezdéséhez
Sok orvos csodálkozik azon, hogy miért olyan kulcsfontosságú a digitális marketing a munkájukban. Ha hatékony digitális marketingstratégiát használsz egészségügyi vállalkozásod számára, a leendő betegek könnyeben megtalálnak és nagyobb eséllyel választják a te rendelődet a környékeden működő versenytársakkal szemben, Minden új beteg, aki hozzád jelentkezik be, növeli nyereségedet és praxisod sikerét.
6 tipp az egészséges fogak és íny érdekében
A száj egészségének védelmének legjobb módja a helyes szokások rutinná alakítása, például a napi kétszeri fogmosás és hathavonta a fogorvos felkeresése.  A legegészségesebb mosolyú betegek azok, akik megértik a megelőző fogászat értékét. Soha nem késő elkezdeni kézbe venni szájüregi egészséget, ezért ajánljuk 5 legjobb tippünket az egészséges fogak és íny megőrzéséhez.
Az egészséged nem várhat!

Az egészség mindennél többet ér! Szakmai cikkekkel, hírekkel és újdonságokkal segítünk hosszú időn át megőrizni, vagy végre újra visszaszerezni kicsattanó egészségedet! 

Egészségmegőrzés, diagnosztika, megoldások

Különféle tüneteket tapasztalsz, és szeretnéd tudni, hogy pontosan mire utalnak? Szeretnél több energiát belefektetni egészséged megőrzésébe? Úgy érzed, itt az idő, hogy változtass, és az egészséges életmód útjára lépj? Szeretnéd megfelelően kezelni a betegséged? A legjobb helyen jársz, cikkeinkkel éppen ezekben segítünk!

Fogyás, diéta, életmódváltás, egy új élet

Tudj meg minden az egészséged megőrzéséről, maradj fitt és energikus! Cikkeink között ehhez mindent megtalálsz! Légy naprakész, ismerkedj meg a legújabb trendekkel, a különböző diétákkal, ismerj meg színes, izgalmas, egészséges recepteket!

Ha orvos kell...

Legyen szó allergiáról, fájdalomról, stresszről vagy valamilyen betegségról, weboldalunkon bővebben tájékozódhatsz, hogy segítsünk megőrizni egészségedet napról-napra! Weboldalunkat azért hoztuk létre, hogy a lehető leggyorsabb és legjobb megoldást kínáljuk számodra! Egészség kalauz, hogy ha orvos kell….

Kitekintő

Gyermekeknek, felnőtteknek és időseknek is segítünk! Izgalmas szakmai cikkeink és gyakorlati tanácsaink között biztosan megtalálod a kérdésedre a választ, a problémádra a megoldást. Ne hagyd elveszni az egészséged!