Mik azok az ételek amiket kerülni kell fogszabályozóval? Most kiderül!

Főoldal > Ételek amiket fogszabályozóval kerülni kell!

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Ételek amiket fogszabályozóval kerülni kell!


1970/01/01
AN

Kíváncsi vagy, milyen ételeket ehetsz fogszabályzóval? Ehetsz még pizzát? Mi a helyzet a rágógumival? Csak puha ételeket lehet enni a következő két évben? Milyen ételeket kell kerülni teljesen a fogszabályzóval? Ezek mind nagyszerű kérdések, amelyekre gondolni kell, ha a jövőben a fogszabályzó hordását fontolgatod! Mostani cikkünkből megtudhatod a válaszokat!

Kerülendő ételek fogszabályozóval

Milyen ételeket kerüljünk fogszabályozóval?

 

A jó hír az, hogy a következő két évben nem csak teljesen puha ételeket ehetsz. Rengeteg jó ételt fogyaszthatsz, amíg rajtad van a fogszabályzó.



A „jó” és „rossz” ételek tudatosítása nagyon fontos, hogy ha a fogszabályozót vieselsz. Ez azért is fontos, hogy a fogszabályozás során a legjobb eredményeket érhesd el.

 

Miért kell bizonyos ételeket kerülni fogszabályzóval?

 

A fogszabályzóban lehetnek konzolok, szalagok és ívhuzalok, amelyeket bizonyos élelmiszerek károsíthatnak. A nagyon kemény vagy ragadós ételek kerülése nagy prioritás.

Bizonyos ételek elkerülése mellett a megfelelő higiénia elengedhetetlen ahhoz, hogy ne képződjenek üregek, sérülések a fogszabályzó körül. Ha a fogak és fogszabályzók nincsenek megfelelően megtisztítva az ételmaradéktól, akkor fogkő és lepedék halmozódhat fel, ami fehér foltokat okozhat a fogak felületén.

 

Ételek, amelyeket nem ehet fogszabályzóval

A ropogós és ragacsos ételek, például a diófélék és a rágógumi, a kemény cukorkák, mint a nyalókák és a cukornád, meglazíthatják a tartókat és a vezetékeket, ami meghosszabíthatja a kezelést.

 

A fogszabályzóval kerülendő ételek a következők:

  • Diófélék
  • Burgonyaszirom
  • Pattogatott kukorica
  • Ropogós zöldségek
  • Kemény cukorkák, nyalókák
  • Rágógumi
  • Ragadós cukorkák, gumicukor
  • Főtt kukorica
  • Alma
  • Pizza, kenyér széle

 

Nem csak a kemény ételek törhetik el a fogszabályozó készülékeket!

 

További elkerülendő szokások, amelyek károsíthatják a fogszabályozót:

  • Toll, ceruza rágás
  • Körömrágás
  • Fogpiszkáló használata

 

Fogszabályozóval ehető ételek

 

Most, hogy tudja, mit nem ehet fogszabályzóval, beszélhetünk minden jóról, amit viszont ehet! Bár sok olyan dolog van, amit el kell kerülni a fogszabályzóval, sok finom dolog még mindig fogyaszthatunk. Például továbbra is ehetünk:

 

  • Tésztákat
  • Krumplipürét
  • Csont nélküli húsokat
  • Puha zöldségeket
  • Gyümölcsöket
  • Leveseket
  • Tejtermékeket
  • Puha kenyereket és szendvicseket
  • Rakott ételeket
  • Pizzát (a széle nélkül)

 

Hogy ha gondolkozol a fogszabályozáson, akkor a fogorvosod több hasznos tanáccsal fog még ellátni mielőtt belekezdenél a kezelésbe. Felnőtt fogszabályozásra Budapesten a Dentortho Fogászatot tudjuk javasolni, ahol a kezelést konzultációk és vizsgálatok előzik meg, így biztosan jó kezekben leszel a kezelés időtartama alatt!




Fogorvos, fogászat



Legfrissebb cikkek


5+1 dolog, amit nem tudtál eddig a fogimplantátumról
A fogimplantátumok az orvosi technológia egyik legnagyszerűbb áldása azok számára, akik elveszítették fogukat. A modern fogászati implantátumok képesek helyreállítani a fogak funkcionalitását és esztétikáját, lehetővé téve a páciensek számára, hogy újra magabiztosan mosolyoghassanak. Azonban még azok számára is, akik tisztában vannak ezzel a kezelési lehetőséggel, számos érdekesség és kevésbé ismert tény húzódik meg a felszín alatt. Íme 5+1 dolog, amit lehet, hogy még nem tudtál a fogimplantátumokról.
4 stratégia orvosok számára az online jelenlét megkezdéséhez
Sok orvos csodálkozik azon, hogy miért olyan kulcsfontosságú a digitális marketing a munkájukban. Ha hatékony digitális marketingstratégiát használsz egészségügyi vállalkozásod számára, a leendő betegek könnyeben megtalálnak és nagyobb eséllyel választják a te rendelődet a környékeden működő versenytársakkal szemben, Minden új beteg, aki hozzád jelentkezik be, növeli nyereségedet és praxisod sikerét.
6 tipp az egészséges fogak és íny érdekében
A száj egészségének védelmének legjobb módja a helyes szokások rutinná alakítása, például a napi kétszeri fogmosás és hathavonta a fogorvos felkeresése.  A legegészségesebb mosolyú betegek azok, akik megértik a megelőző fogászat értékét. Soha nem késő elkezdeni kézbe venni szájüregi egészséget, ezért ajánljuk 5 legjobb tippünket az egészséges fogak és íny megőrzéséhez.
Az egészséged nem várhat!

Az egészség mindennél többet ér! Szakmai cikkekkel, hírekkel és újdonságokkal segítünk hosszú időn át megőrizni, vagy végre újra visszaszerezni kicsattanó egészségedet! 

Egészségmegőrzés, diagnosztika, megoldások

Különféle tüneteket tapasztalsz, és szeretnéd tudni, hogy pontosan mire utalnak? Szeretnél több energiát belefektetni egészséged megőrzésébe? Úgy érzed, itt az idő, hogy változtass, és az egészséges életmód útjára lépj? Szeretnéd megfelelően kezelni a betegséged? A legjobb helyen jársz, cikkeinkkel éppen ezekben segítünk!

Fogyás, diéta, életmódváltás, egy új élet

Tudj meg minden az egészséged megőrzéséről, maradj fitt és energikus! Cikkeink között ehhez mindent megtalálsz! Légy naprakész, ismerkedj meg a legújabb trendekkel, a különböző diétákkal, ismerj meg színes, izgalmas, egészséges recepteket!

Ha orvos kell...

Legyen szó allergiáról, fájdalomról, stresszről vagy valamilyen betegségról, weboldalunkon bővebben tájékozódhatsz, hogy segítsünk megőrizni egészségedet napról-napra! Weboldalunkat azért hoztuk létre, hogy a lehető leggyorsabb és legjobb megoldást kínáljuk számodra! Egészség kalauz, hogy ha orvos kell….

Kitekintő

Gyermekeknek, felnőtteknek és időseknek is segítünk! Izgalmas szakmai cikkeink és gyakorlati tanácsaink között biztosan megtalálod a kérdésedre a választ, a problémádra a megoldást. Ne hagyd elveszni az egészséged!